Zdrowie

Woda kontra słodkie napoje

W upalne dni odczuwamy pragnienie, to naturalna potrzeba naszego organizmu. Latem, które wciąż nas nie opuszcza, chętnie sięgamy po słodkie, owocowe soki w butelkach lub kartonach. Niestety, zawarty w nich cukier tylko potęguje nasze pragnienie. Skutecznie napoić może wyłącznie woda.

Warto dodać, że słodkie napoje, przez zawarty w nich cukier, wpływają niekorzystnie na naszą figurę – jeden litr soku to nawet kilkaset kalorii. Woda nie ma kalorii, można ją pić bez obaw o naszą dietę. Mało tego, wspomaga ona proces odchudzania, dzięki redukcji uczucia sytości.

Słodzone napoje odbijają się niekorzystnie również na naszym organizmie. Mogą powodować próchnicę czy być czynnikiem sprzyjającym rozwojowi cukrzycy typu 2. Zawarte w nich barwniki, ulepszacze, konserwanty i inne chemiczne składniki negatywnie wpływają także na nasz żołądek. Słodzone napoje prowadzą do choroby refluksowej żołądka, której za to zapobiega picie wody!

Zdrowotne właściwości wody są niekwestionowane,  przede wszystkim jest ona przeciwwagą dla negatywnych skutków picia słodkich napojów. Woda zapobiega cukrzycy, próchnicy oraz hamuje rozwój miażdżycy. Nie zawiera konserwantów i innych substancji alergicznych, stąd jest idealnym sposobem na zaspokojenie pragnienia także przez alergików.  Szczególnie warto sięgnąć po wodę alkaliczną, która dodatkowo pomaga utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Jeśli mamy ochotę na owocowy napój, najlepiej dodać do wody zasadowej kawałki owoców. Odrobina witamin połączonych z wysokim pH wody wpłynie wyjątkowo korzystnie na każdy przemęczony organizm.

A Ty, po który napój sięgniesz, by zaspokoić pragnienie w ciepłe dni?