Strefa wiedzy

Woda alkaliczna – gdzie ją kupisz?

otrzymujemy od was wiele telefonów i wiadomości, w których pytacie gdzie kupić wodę alkaliczną. postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom i prośbom, przygotowując dla was specjalną mapę polski, na której znajdziecie wszystkie adresy sklepów oferujących wodę „święcicki zdrój” o ph 8,3.

 

Krótkie przypomnienie – co to jest woda alkaliczna? 

Woda alkaliczna to termin, który w Polsce dopiero zyskuje popularność. Powoli Polacy zaczynają zwracać uwagę na to, co piją. Jednak dlaczego właśnie woda alkaliczna jest taka wyjątkowa? Czym się różni od „zwykłej” mineralnej? Tajemnica tkwi w budowie chemicznej.

Większość popularnych wód sklepowych charakteryzuje się odczynem pH w okolicach 7,0 a nawet niższym. Innymi słowy, mają odczyn kwaśny. Takimi wodami „zapijamy” wysoko przetworzoną żywność, alkohol i inne używki, stres i słodkie bądź słone przekąski. Nic dziwnego, że większość z nas cierpi na nadkwasotę! W tak kwaśnym środowisku świetnie rozwijają się bakterie, wirusy i grzyby.

Woda alkaliczna ma wysoki odczyn pH. W tym przypadku mówimy o wartościach nawet 8,3! Taka woda nawadnia szybciej i skuteczniej niż inne. Dlaczego? Jej cząsteczka ma mniejszą strukturę molekularną, dzięki czemu łatwiej przenika przez błony komórkowe i jest natychmiastowo wykorzystywana w procesach metabolicznych.

Dlaczego warto pić wodę alkaliczną?

Zwana jest wszakże „wodą żywą” – czyli może najlepiej zaspokajać potrzeby naszego organizmu. Ponadto ma za mało tlenu w stosunku do wodoru, chętnie więc tlen przyjmuje, neutralizując szkodliwe wolne rodniki. Dzięki niskiej zawartości wapnia i magnezu może pomóc przywrócić równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu, a zawarte w niej składniki mineralne mogą mieć dobroczynny wpływ na nasz układ nerwowy. Ze względu na błyskawiczną wchłanialność ma wyjątkowe znaczenie dla osób uprawiających sporty. Picie wody alkalicznej może pomóc obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi już po 2-3 miesiącach regularnego spożycia. Dodatkowo może wspomagać odchudzanie.

Picie wody alkalicznej wspomaga nie tylko zdrowie, ale i urodę. Badania wykazały, że ma działanie antyoksydacyjne, to znaczy neutralizuje tzw. „wolne rodniki”, czyli niesparowane cząsteczki tlenu, w dużej mierze odpowiedzialne za nasz proces starzenia. Ponadto pomaga nawilżyć tkanki od wewnątrz, co wpływa na urodę i witalność skóry, czyniąc ją bardziej sprężystą i wygładzoną. W Azji woda alkaliczna od lat cieszy się ogromną popularnością, a przecież Azjaci podobno żyją najdłużej…

Gdzie kupić wodę alkaliczną? 

Na naszym blogu znajdziecie zakładkę „GDZIE KUPIĆ”, po kliknięciu w którą zostaniecie przekierowani do specjalnej mapy. Dzięki niej macie dostęp do wszystkich adresów sklepów w Polsce, które oferują wodę „Święcicki Zdrój” o wysokim pH – 8,3!

 

Po kliknięciu w wybrane województwo otrzymamy widok naszego regionu:

Teraz już z łatwością odnajdziecie najbliższe sklepy i hurtownie, w których możecie kupić wodę alkaliczną.

Czemu nawodnienie jest tak istotne?

Utrzymanie nawodnienia organizmu na prawidłowym poziomie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dr n. med. Daria Domańska-Senderowska, dietetyk z Zakładu Molekularnych Podstaw Medycyny, tłumaczy: „To właśnie woda warunkuje prawidłowy przebieg wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka.” A to dlatego, że stanowi 60-70% naszej masy ciała!

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że jest permanentnie odwodniona. W takim przypadku organizm wysyła nam sygnały ostrzegawcze: „Jeżeli utrata wody zwiększa się do ok. 4% masy ciała, pojawia się niepokojące uczucie suchości w ustach, znużenie, osłabienie mięśni oraz apatia. W przypadku utraty ok. 10-12% masy ciała, pojawiają się problemy  z przełykaniem i mówieniem (brak wydzielania śliny). Utrata ponad 20% masy ciała wiąże się z zagrożeniem życia i co gorsze przestajemy wówczas odczuwać pragnienie”.

Należy zwrócić uwagę, że zawartość wody w organizmie człowieka dorosłego powinna być nieustannie utrzymywana na stałym poziomie – czyli że bilans wody powinien wynosić zero.

Mamy dwa główne źródła wody dostarczanej naszemu organizmowi: pierwsze to woda oksydacyjna (z przemian składników odżywczych – białek, tłuszczów i węglowodanów; dostarcza organizmowi dziennie około 200-300 ml), a drugie to woda dostarczana organizmowi wraz z całodzienną dietą. Wytwarzana jest na drodze rozkładu podstawowych składników. Nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi aż 2,5 litra!

„Święcicki Zdrój” – alkaliczna znaczy lepsza!

„Wodą alkaliczną o doskonałym składzie dostępną na naszym rynku jest Święcicki Zdrój” – mówi dr Domańska-Senderowska – „Jest niskozmineralizowana i nie ma statusu wody leczniczej, dlatego może być spożywana codziennie przez każdego. Niska zawartość sodu w wodzie Święcicki Zdrój jest korzystna dla osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo w wodzie Święcicki Zdrój nie stwierdzono obecności szkodliwych azotanów, azotynów i fosforanów.”

Ci, którzy każdego dnia wypijali ok. 2,5 litry wody, już po miesiącu zauważyli pierwsze efekty w postaci lepszego samopoczucia, zrzucenia kilku kilogramów, poprawy kondycji włosów i skóry. Długotrwałe spożycie wody może przyniesć doskonałe rezultaty w walce z nadmiarem kwasów w organizmie i wysokim ciśnieniem, usprawnić metabolizm oraz wspomóc trawienie. „Jeśli tylko będziemy pamiętać o jej regularnym spożyciu, woda  wpłynie korzystnie na wszystkie funkcje  naszego organizmu. Nigdy nie dopuszczajmy do uczucia pragnienia” – podsumowuje ekspertka.

Dlaczego naturalna, źródlana woda alkaliczna jest lepsza od wody „jonizowanej”?

Na pewno słyszeliście zarówno termin „woda alkaliczna”, jak i „alkalizowana”. Ta druga –  to wynik działania urządzeń zwanych „jonizatorami”, które zamieniają każdą wodę mineralną na alkaliczną. Nie jest ona jednak naturalnie alkaliczna – innymi słowy, została „wyposażona” w odczyn pH, którego nie miała od początku.

W rzeczywistości struktura chemiczna wody naturalnie alkalicznej różni się od alkalizowanej. Maszyny do wytwarzania wody jonizowanej opierają się na elektrolizie i znacznie zmieniają smak wody, natomiast źródlana woda alkaliczna smakuje naturalnie. W skrócie, proces elektrolizy polega na rozdzielaniu cząsteczek wody i sztucznym wytworzeniu nowej wody o zasadowym odczynie. W naturze woda zyskuje taki odczyn poprzez wieloletnie procesy zachodzące w źródłach, z których jest następnie wydobywana i rozlewana do butelek. Naturalnie alkaliczna – to naturalnie zdrowa!