Rodzicielstwo

C jak ciąża, W jak woda

Według najnowszych badań powinniśmy pić ok. 39 ml wody na każdy kilogram ciała. W ciąży ilość ta znacznie wzrasta. Dziecko rozwija się w środowisku wodnym – w wodach płodowych, z tego powodu każda przyszła mama powinna zawsze mieć przy sobie butelkę wody.

Wody płodowe odgrywają wyjątkową rolę w organizmie przyszłej mamy. Chronią one dziecko przed licznym szkodliwymi czynnikami m.in.: przed urazami mechanicznymi. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości wód płodowych, a zarazem bezpieczeństwa dziecku, przyszła mama powinna szczególnie pamiętać o piciu wody.

Dziecko w brzuszku mamy potrzebuje także wody do budowy tkanek i narządów. Mikroelementy wchodzące w skład wody pitej przez mamę wspomagają jego prawidłowy rozwój. Szczególnie zalecana jest woda alkaliczna, która zawiera większą ilość minerałów, niż zwykła woda. Zasadowe jony mineralne znajdujące się w wodzie takiego rodzaju są wykorzystywane przez organizm matki do eliminowania produktów przemiany materii wydalanych przez dziecko.

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z faktu, że picie odpowiedniej ilości wody jest najprostszym sposobem na pozbycie się ciążowych dolegliwości. Również w tym przypadku zalecana jest woda alkaliczna, która redukuje objawy zgagi oraz nadkwasoty u kobiet ciężarnych. Ponadto woda usuwa z organizmu toksyny, dzięki czemu przyczynia się do znacznego zredukowania mdłości.

Droga Przyszła Mamo, pij wodę dla dobra swojego maluszka!